Co to jest ESA ?
Electric Simlpe Aircombat (ESA) - tym mianem określa się modele latające będące odwzorowaniem oryginalnych maszyn bojowych z okresu obydwu wojen światowych ubiegłego wieku. Każdy model to sterowana radiem, niewielka i zwrotna maszyna wykonana z … pianki EPP i włókien węglowych. To właśnie pianka polipropylenowa jest regulaminowym materiałem konstrukcyjnym, który modelom narażonym na częste kolizje i niekontrolowane twarde lądowania zapewnia długotrwałą „sprawność bojową”. Do tego dochodzą szybkie silniki elektryczne i superlekka elektronika, która pozwala w pełni kontrolować latający z niebywałą prędkością model.

Na czym polega sama walka? Na obcinaniu śmigłem lub skrzydłem papierowej taśmy długości 10 m którą, każdy z walczący ciągnie za ogonem. Zasady są proste – obciąć jak najwięcej, stracić jak najmniej. Walczy każdy z każdym – emocje gwarantowane!

W tym roku w Płocku, już po raz dziesiąty organizowana jest powietrzna bitwa Electric Simlpe Aircombat (ESA). Jak dowodzą ostatnie dane - chętnych, którzy chcą brać udział w tego typu zawodach ciągle przybywa.O niezwykłej popularności tej młodej modelarskiej dyscypliny świadczy frekwencja na zawodach.


Serdecznie zapraszamy!